Ból po przytrzaśnięciu ręki drzwiami a konieczność natychmiastowej wizyty u lekarza

przed godzina moja reka zostala przytrzasnieta drzwiami - mniej wiecej w polowie dlugosci miedzy kciukiem a palcem wskazujacym. Bolalo, teraz zdecydowanie mniej aczkolwiek wciaz odczuwam bol przy niektorych ruchac i podnoszeniu ciezszych rzeczy. Nie mam problemu z ruszaniem palcami ale w miejscu uderzenia jest lekka opuchlizna. Czy powinnam udac sie natychmiast do lekarza czy moze poczekac do jutra i jesli nie bedzie poprawy to dopiero wtedy ? dziekuje

Witam, jeśli ból się zmniejszył może pani poruszać palcami bez bardzo silnego bólu proponuję poczekać do jutra - może pani sobie kupić w aptece któryś z dostępnych żeli np. z ibuprofenem i smarować 3-4 razy dziennie. Mogą też pomóc chłodne okłady. Jeśli ból się nasili lub obrzęk powiększy proszę zgłosić się do lekarza

Aleksander Ropielewski

Tak, może Pani poczekać. Nie jest to stan zagrożenia życia. Jeżeli jednak objawy się nasilą proszę jak najszybciej zwrócić się o pomoc do lekarza. DO tej pory proszę schładzać rękę lodem (nie dłużej niż 5 min jednorazowo i przez szmatkę, żeby nie odmrozić skóry)

Milena Lubowicz

W takiej sytuacji proponuję okład np. z altacetu i wysokie ułożenie ręki, a w ciągu kilku dni opuchlizna powinna zejść.
Pozdrawiam