Ból po wymienieniu plomb amalgamatowych

Witam Wczoraj miałem wymieniane plomby amalgamatowe szósty na dole bo obu stronach na plomby światło utwardzanse.Plomby wymieniałem ze względu estetycznych.Pani stomatolog posmarowała żelem Duraphat,gdy coś jem twarde to odczuwam ból lekki chyba to nadwrażliwość i po jakim czasie to ustąpi.Zęby te nie były leczone kanałowo. Pozdrawiam

pozdrawiam serdecznie

Ból może być spowodowany nie dopasowaniem nowych wypełnień w zgryzie,może jest za wysoko i trzeba wykonać jeszcze korektę.Może być nadwrażliwosć pozabiegowa ,która przechodzi po kilku dniach.

W przypadku głębokich wypełnień może pojawić się nadwrażliwość która ustąpi w ciągu kilku dni. Możliwe jest też złe dopasowanie wypełnień do zgryzu stąd dolegliwości.