Ból po założeniu pessara - czy udać się na wcześniejszą wizytę?

Witam,
jestem w 28 tygodniu ciąży, 2 dni temu założono mi pessar położniczy, z powodu niewydolności szyjkowej - 25 mm. Gdy leżę wszystko jest w porządku, jednak od razu po wstaniu odczuwam ból w dole brzucha i twardnienie.
Czy to normalne? Również od dwóch dni przyjmuję L*** 2 x dziennie, po 2 tabletki. Wizytę u lekarza mam 11 stycznia, czy powinnam udać się do niego wcześniej lub do szpitala?
Pozdrawiam,
casiakasia

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Podane przez Panią dolegliwości mogą świadczyć o zagrażającym porodzie przedwczesnym, szczególnie, że istnieje dodatkowy wykładnik tego stanu, w postaci skróconej szyjki macicy.

Powinna Pani niezwłocznie zgłosić się na położniczą izbę przyjęć.

Pozdrawiam serdecznie!