Ból pod żebrami u 61-latki

Czuję ból rozpierający pod lewymi rzebrami, czasem jak sie nachylam(mam spory brzuch)to jakby balon powietrza w tym miejscu kłuje,boli, co to może być ,,jaki jest organ w tym miejscu?dziekuję,Basia

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
W lewym podżebrzu znajdują się żołądek, śledziona oraz fragment trzustki i nerki. Pani objawy mogą być spowodowane chorobą któregoś z wymienionych narządów jak również mogą mieć podłoże nerwowo-mięśniowe. Sugeruję konsultację u internisty.