Ból podbrzusza a przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych bez przerwy na miesiączkę

Witam.Od jakiegoś czasu boli mnie podbrzusze.Gastrologicznie i urologicznie-okej.Ginekolog chce wykluczyć endometriozę (laparoskopia),ale w związku z tym,że jest b.ostrożny bujam się z tym od dawna.Dzisiaj z nim rozmawiałam,że nadal boli i mam plamienia,to stwierdził,że mam brać anty bez robienia przerwy na miesiączkę.Zapomniałam spytać w jakim celu? Co to da? Co jeśli to nic nie da? Dręczy mnie to teraz :( Proszę o odpowiedź, błagam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli to endometrioza to w zasadzie nie da nic więcej niż zahamowanie krwawienia na czas przyjmowania antykoncepcji. Jeżeli jednak jest to wynik wahań hormonalnych może poprawić Pani sytuację. Oczywiście ostateczna decyzja należy do Pani jednak można wypróbować taką ewentualność.