Ból podbrzusza i burczenie

Dzień dobry Proszę o podpowiedz co mi może być. Od pewnego czasu zaczął pobolewać mnie brzuch dokładnie podbrzusze był to ból kłujący sprawy ginekologiczne wykluczone, ból z czasem zaczął się przemieszczać i teraz raz kluje podbrzusze raz z lewej raz z prawej strony raz kluje nadbrzusze raz z lewej raz z prawej strony a nieraz kolo pępka i mam ciągle burczenie w brzuchu nie mam biegunki ani zaparć chociaż nieraz czuje ze skore na brzuchu mam naciągnięta ale zaparć nie mam wzdęć raczej tez nie.

Witam serdecznie,

przyczyn bólów brzucha może być bardzo wiele!

Proszę zastanowić się nad tym, czy w ostatnim czasie nie wprowadziła Pani do swojej diety nowych produktów, albo czy sposób w jaki się Pani odżywia nie uległ zmianie. Jeśli okaże się, że taki ból pojawia się po określonych produktach to oczywiście należy ich unikać, bądź spróbować ich w innej formie.

Druga kwestia to regularność jedzenia. Często zdarza się, że ból brzucha i burczenie pojawiają się wtedy, gdy jemy nieregularnie. Być może ostatnio zmienił się Pani tryb życia i np, godziny posiłków?

Jeszcze inne zagadnienie to wpływ np. stresu.

Tak naprawdę przyczyn podanych przez Panią objawów może być wiele, ale proponuję rozpocząć od obserwacji właśnie tego, po jakich produktach zauważa Pani objawy.

Pozdrawiam,
Ewelina Gumiela, mgr dietetyk