Ból podbrzusza i krzyża po odstawieniu antykoncepcji - ciążą?

Witam.
Odstawiłam tabletki antykoncepcyjne i po tym miałam już dwa regularne okresy ostatni w grudniu. jakieś 3 tygodnie temu zrobiłam test - negatywny. Cały czas boli mnie podbrzusze i krzyże tak jakbym miała dostać okres. Co robić teraz?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Prawidłowo wykonany test ciążowy praktycznie wyklucza ciążę. Zwłaszcza, że objawy bólowe nie są jej charakterystycznym objawem.
Należy je wiązać bardziej z zakończoną antykoncepcją. Cykle miesiączkowe po odstawieniu antykoncepcji mają tendencję do zaburzeń przez ok. 6 miesięcy po zakończeniu terapii. W każdym jednak przypadku pojawienia się niepokojących objawów należy zgłosić się z tym problemem do lekarza ginekologa w celu zbadania i wdrożenia odpowiedniego postępowania.
Proszę być dobrej myśli.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.