Ból podbrzusza i odcinka lędźwiowego po zmianie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, moje pytanie brzmi- od pół roku brałam tabletki antykoncepcyjne Naraya, poprosiłam lekarza o zmiane ich z powodu ceny. Wypisał mi tabletki Novinette, biore je 3 dzień. Czy jest możliwosć że to właśnie po nich boli mnie podbrzusze i odcinek lędźwiowy? Co powinnam w tej sytuacji zrobić? Czy przestać brac te tabletki? Czy organizm się musi przezwyczaić?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie można wykluczyć takiej możliwości. Warto jednak odczekać pewien okres by organizm mógł się przyzwyczaić do tej sytuacji.