Ból podbrzusza i piersi tydzień przed okresem

Witam. Mam pytanie,otóż dzisiaj rano,od 7 do 9 bolało mnie podbrzusze,zawsze mnie tak boli przed okresem, ale zazwyczaj 2-3 dni przed nim, a do niego jest jeszcze tydzień, poza tym nie bolą mnie piersi. No i mam pytanie- jest to objawa PMS czy może to byc objaw wczesnej ciąży ? nie byly to jajniki tylko tak bardziej po środku. Nie uprawiałam seksu tylko mój partner otarł sie dosłownie przez 5 sekund SUCHYM penisem bez preejakulatu. Wiec moze to byc objaw wczesnej ciąży czy raczej PMS ? Jakie są szanse na ciążę w moim przypadku? Czy to możliwe, aby ból podbrzusza bolał jeszcze tydzień przed planowanym okresem? Nigdy tak nie miała, Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Milena Lubowicz

Ewentualne objawy wczesnej ciąży są bardzo niespecyficzne i podobne do objawów PMS. W opisanej sytuacji szansa na ciążę jest znikoma, także proszę jeszcze poczekać na miesiączkę.
Pozdrawiam

Tomasz Nęcki

Dzień dobry,

w Pani sytuacji najprawdopodobniej przyczyną dolegliwości jest właśnie zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Najbardziej typowa rzeczywiście jest sytuacja, gdzie objawy PMS pojawiają się cyklicznie, przed każdym krwawieniem, z podobnym wyprzedzeniem. Jak najbardziej jednak możliwe jest również to, że czasami objawy PMS będą występowały wcześniej niż standardowo.

Rozważała Pani, czy możliwą przyczyną Pani dolegliwości mogłaby być ciąża. W przypadku rodzaju kontaktu seksualnego, o którym to Pani wspominała, taka możliwość jest raczej mało prawdopodobna. Warto jednak podkreślić, że w rzeczywistości – choć są to sytuacja rzadkie – do zajścia w ciążę nie jest konieczne, aby doszło do penetracji. Co więcej, wspominała Pani, że u Pani Partnera nie pojawił się nawet preejakulat. Tutaj warto jest natomiast wspomnieć o tym, że u partnera seksualnego obecność wydzieliny może nie być zauważalna, a tak naprawdę jej niewielkie i zawierające plemniki ilości jak najbardziej mogą być obecne na męskich narządach rozrodczych.

Ostatecznie można więc powiedzieć, że najprawdopodobniej doświadcza Pani objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego, które to pojawiły się u Pani po prostu w dość nietypowym terminie. Dla pewności może Pani jednak po prostu obserwować swój stan i w sytuacji, kiedy wystąpi miesiączka, to zasadniczo będzie ona mogła być potwierdzeniem, że przyczyną Pani objawów był właśnie PMS.