Ból podbrzusza po lewej stronie od roku

Ból z lewej strony brzucha na dole czasem jest bardzo mocny a niekiedy wcale go nie mam. Mam tak już około roku
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Sygnały z lewej strony brzucha najczęściej pochodzą od trzustki lub jelita grubego. Zapalenie trzustki objawia się przeszywającym bólem, który często promieniuje od pleców do górnej części brzucha. Ból może utrzymywać się przez kilka dni. Jedną z przyczyn zapalenia trzustki są kamienie żółciowe. Przy zapaleniu jelita grubego, bóle są kurczowe i zlokalizowane w okolicy lewego podbrzusza. Objawem może też być biegunka z domieszką śluzu i krwi w kale, jak również gorączka i wzdęcia. Przyczyny zapalenia jelita grubego nie są do końca jednoznaczne, na pewno chorobie sprzyja zła dieta, nadużywanie alkoholu, stres. Przyczyną bólu może też być kamica nerkowa lub zapalenie nerek. Ból ten zlokalizowany jest w górnej część z lewej lub prawej strony brzucha. Pojawiają się silne skurcze, może pojawić się gorączka, biegunka, ropa w stolcu.