Ból podbrzusza w 7 tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 7 tygodniu ciaży lecz boli mnie podbrzusze czy mam jak naj szybciej sie skataktowac z lekazem. To jest moja druga ciaza, w drugiej ciazy bylam w 9 tygodzniu i mnialam poronienie zatrzymane. Czy brzuch moze tez bolec od jedzenia smazonego mniesa. Prosze o szybka odpowiec. Angelika

Lek. Marta Gryszkiewicz

W związku z faktem iż pierwszą ciążę straciła Pani w I trymestrze, każdy niepokojący objaw powinna Pani skonsultować z lekarzem ginekologiem prowadzącym ciążę. Ból podbrzusza można uznać za takowy. Trudno jednoznacznie ocenić czy ból wynika z błędu żywieniowego (zjedzenie smażonego) czy też z powodów ginekologicznych. Jednak bóle związane z przewodem pokarmowym najczęściej lokalizują się w okolicy lewego podżebrza i śródbrzusza. Wskazane badanie kliniczne.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście w takiej sytuacji warto skontaktować się z lekarzem. Smażone mięso może okazać się ciężkostrawne i z pewnością może powodować dolegliwości bólowe.