Ból podbrzusza w ciąży podczas chodzenia

Witam,
jestem obecnie w 24 tygodniu ciąży. Od około tygodnia towarzyszy mi ból (kłucie) w podbrzuszu (któremu czasem towarzyszy klucie w macicy) podczas chodzenia. Czasem ból jest na tyle silny, że muszę się zatrzymać, odczekać.

Obecnie znajduje się w Holandii, gdzie gdy poinformowałam o tym moja położna, Zbadała brzuch i powiedziała, że dziecko jest nisko położone i dlatego uciska i mnie boli i że muszę się martwic jedynie, gdy będę miała skurcze porodowe. Ja jednak wciąż się martwię, ponieważ już raz poroniłam i obawiam się, że bóle te mogą być spowodowane czymś innym, zwłaszcza, że wiem, iż w Holandii trochę inaczej traktuje si kobiety ciężarne.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Rzeczywiście w Holandii nie traktuje się ciąży z taką atencją jak w Polsce. Myślę jednak, że położna, która Panią badała posiada na tyle duże doświadczenie, że trafnie oceniła pochodzenie bólu. W Pani sytuacji należy się oszczędzać, zatrzymywać lub zwalniać kroku gdy boli i nie narażać na nadmierny wysiłek, dużo leżeć i odpoczywać.

Pozdrawiam serdecznie!