Ból podczas nagryzania i wynik RTG zęba

Pół roku temu miałam leczoną dolną 6 kanałowo. Od jakiegoś czasu przy nagryzaniu pojawia się ból. Na RTG zęba widoczne jest wypełnienie kanałów (białe) a w samym zębie ciemna plama (nie wiem czy dobrze opisuję, w zębie leczonym kanałowo obok takiej plamy nie ma, zarówno kanały jak i wypełnienie są jasne). Czy jest szansa na uratowanie takiego zęba?

Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie nie widząc zdjęcia aktualnego i zdjęcia z przed pół roku. Proszę udać się do lekarza dentysty na konsultację i pamiętać, że ekstrakcja to ostateczność.

Konieczna wizyta w gabinecie stomatologicznym i ocena zdjęcia RTG ( najlepiej sprzed leczenia, po i po pół roku ). Na podstawie samego opisu nie można postawić diagnozy.