Ból podczas oddawania stolca i krew z odbytu w 3 miesiącu ciąży

Witam. Od jakiegoś czasu podczas oddawania stolca odczuwam ból i od czasu do czasu pojawia się kilka kropel krwi. Powyższa sytuacja trwa już z 2-3 miesiące. Ostatnio często mam zatwardzenie. Dodam także, że jestem w 3 miesiącu ciąży. Do jakiego lekarza powinnam się udać? Czy to jest groźne? Co to może być za choroba?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z chorobą hemoroidalną. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do chirurga.