Ból połowy głowy i oka

nie wiem już co robić!!!!! boli mnie pół głowy z tyłu po lewej stronie, szyja po lewej stronie, i tak jakby dziwnie oko z lewej strony!!!ból jest duży nie pomagają żadne środki przeciwbólowe!! mam 35 lat ,zażywam fluoxentine, lekarze mówią że nic nie widzą:(!! czuje ogólne zdenerwowanie , czasami ból promieniuje do ucha i na łopatke!!! mieszkam w angli , lekarze tutaj patrzą na mnie jak na wariatke, bo według nich wszystko jest ok!!!! co to może być????jak radzić sobie z tym bólem i nerwami?????

Lek. Marta Gryszkiewicz

Bóle mogą być konsekwencją zwyrodnienia kręgosłupa w odcinku szyjnym.
Wskazane jest badanie RTG kręgosłupa szyjnego. W przypadku wyniku nieprawidłowego, diagnostyka powinna zostać rozszerzona o rezonans magnetyczny, który pozwoli zweryfikować czy dochodzi do ucisku korzeni nerwowych.
Schorzenia te powinny zostać skonsultowane z neurologiem i ortopedą.
Być może niezbędne będzie wdrożenie rehabilitacji, która w przeciwieństwie do środków przeciwbólowych, ma na celu usunięcie przyczyny, a nie tylko jej konsekwencji.

Wywiad jest dość lakoniczny.
Objawy wskazywać mogą na bóle migrenowe. Ale o rozpoznaniu migreny decyduje lekarz neurolog ( ścisłe kategorie do jej rozpoznania wg standardów IHS -Międzynarodowe Towarzystwo Bólów Głowy) Zdecydowanie zachęcam pomimo stopnia trudności dostępu do specjalistów tej kategorii w Anglii do wizyty.Zwłaszcza,że jak wynika z wywiadu ból jest b.silny.A leczenie zalecone przez lekarza neurologa zarówno w w napadzie jak i prewencji dolegliwości przynosi olbrzymią ulgę.Warto prowadzić kalendarz obserwacji i notować napady bólu także w kontekście występowania miesiączki.