Ból prawego jajnika podczas stosunku

Witam. Mam 31 lat. Planujemy z moim partnerem dzidziusia. Miałam przed okresem stosunek i czekałam, czy dostanę miesiączkę, nie robiłam testu ciążowego. Dzisiaj miałam rano delikatne plamienie, było to naprawdę minimalne, krew miała kolor bladoczerwony i po 2, 3 godzinach po zmianie tamponu miałam nalot bladobrązowy i do wieczora nic. Czy to mogą być objawy ciąży? Ponadto podczas stosunku od tygodnia odczuwam ból prawego jajnika, co to może być?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Żeby ustalić, skąd pochodzi ból, należałoby zbadać Panią ginekologicznie i wykonać USG przezpochwowe. Natomiast plamienie, o którym Pani pisze, może się pojawiać we wczesnej ciąży, np. podczas implantacji zarodka. Radzę wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam serdecznie!