Ból prawego jajnika w ciąży - co to oznacza?

Witam serdecznie! 19 października 2009 r. miałam ostatnią miesiączkę, trzy dni temu zrobiłam test, który pokazał dwie kreski. 20 listopada zrobiłam badanie bhcg i wynik 139. Do ginekologa jestem umówiona na 30 listopada. W którym tygodniu ciąży obecnie jestem? Czy wynik jest prawidłowy? Nie potrafię określić, kiedy miałam owulację. A najbardziej mnie nurtuje ból prawego jajnika, który promieniuje do uda. Dzieje się to bez przerwy. Nie jest to duży ból, ale czuję dyskomfort. Czy to prawidłowe zachowanie? Czy coś dzieje się niepokojącego? Nadmienię, że jest to moja pierwsza ciąża, mam 28 lat i cykle 30-33 dniowe.

28 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Jest Pani w 5 tygodniu ciąży. Oceniamy to standardowo na podstawie pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Oczywiście do zapłodnienia doszło później, zapewne między 16 a 19 dniem cyklu, sądząc po przeciętnej jego długości. Wynik badania stężenia beta-hCG jest prawidłowy, mieści się w normie dla czasu trwania ciąży. Ból w okolicy jajnika wynika natomiast z powiększenia i przekrwienia macicy oraz pociągania za więzadła, na których jest ona zawieszona. Jest to normalne zjawisko.

Pozdrawiam serdecznie!