Ból prawej strony brzucha, opuchnięty brzuch, zgaga i złe samopoczucie a usunięty pęcherzyk żółciowy

witam, jestem prawie rok po usunięciu woreczka żółciowego i przyznam szczerze, że nie trzymałam się ściśle diety... Niedawno zauważyłam u siebie dziwne objawy: ból prawej strony brzucha, opuchnięty brzuch, zgaga, złe samopoczucie, rozdrażnienie i ciągłe zmęczenie. Dodam jeszcze, że od pół roku żyję w ciągłym stresie spowodowanym ciężką chorobą w rodzinie (nie związana z wątrobą). Czy moje objawy świadczą o tym, że z moja wątrobą jest źle? Wizytę u lekarza mam dopiero za miesiąc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe, choć w tym momencie warto wykonać podstawowe badania profilaktyczne krwi oraz te oceniające funkcję układu trawienia. Wskazane jest wykonanie badania usg jamy brzusznej.