Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból prostaty i żołędzi - jak to leczyć?

Witam, od paru dni mam ból prostaty oraz ból żołędzi, do tego na żołędzi mam jakąś czerwoną plamkę i krostki. Ból prostaty jest taki, jakby mnie coś ściskało w prostacie, a w żołędzi podobnie - i jeszcze jakby kłucie. Byłem u lekarzy, to dali mi Doxycycline i Trimethoprim, ale te leki mi nie pomagają. Proszę o jakąś pomoc.

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania

Witam! Proponuję wizytę kontrolną u urologa. Bez możliwości osobistego badania fizykalnego nie ma możliwości, aby ustalić właściwą diagnozę oraz zastosować właściwe postępowanie. Z opisywanych dolegliwości oraz zastosowanych dotychczas leków można wnioskować, że mogą one mieć podłoże infekcyjne. Niewłaściwe leczenie zapalenia prostaty może prowadzić do powikłań, m.in. przewlekłego zapalenia prostaty, dlatego też nie powinno się zwlekać z wizytą u lekarza. W leczeniu oprócz antybiotyków zwykle stosuje się środki przeciwbólowe/przeciwzapalne. Pozdrawiam

Pracownik Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy