Ból przy kaszlu i zgrubienie pod żebrem

Witam, od tygodnia żona męczy się z ostrym kaszlem jestesmy po dwoch wizytach u lekarza za pierwszym razem dostala deflagmin czy jakos tak tabletki, kaszel narosl i meczy do tego stopnia ze pojawil sie silny bol po prawej stronie pod zebrami, boli ja przy kazdej zmianie pozycji i podczas kaszlu oczywiscie, po drugiej wizycie zona dostala saszetki przeciwbolowe Nimesil stosuje od dwoch dni 2x1 dziennie ale nie pomaga. Najgorsze ze po prawej stronie pod zebrem wyczuwalne jest jakies zgrubienie

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Taki ból może mieć podłoże nerwowo-mięśniowe, lecz należy wykluczyć inne przyczyny bólu w obrębie klatki piersiowej. Sugeruję ponowną konsultację lekarską w celu pokazania zmiany i dobrania odpowiednich badań dodatkowych.

czy żona ma kaszel "mokry" to znaczy czy odksztusza wydzielinę? jeśli nie proszę odstawić deflegmin i próbować zzstosować lek przeciwkaszlowy (np. z dekstrometorfanem). Suchy kaszel trwający do 2 tyg może być objawem infekcji, niemniej jednak to wymaga zbadania pacjentki. Proponuję zamiast nimesilu zastosować któryś z preparatów z paracetamolem