Ból przy miesiączkach a stosowanie antykoncepcji

Witam,biorę tabletki antykoncepcyjne Yaz od 3 lat i 3 miesięcy,przez około 2,5 roku miesiączki były mało/średnio bolesne.Od ostatnich 9 miesięcy, każdy okres z miesiąca na miesiąc, staje się coraz bardziej bolesny, wręcz nie do wytrzymania, ból powoduje, że nie mogę spać w nocy, boli mnie też prawy jajnik (choć w sierpniu miałam robione usg i badanie ogólne i lekarz stwierdził, że jest wszystko ok). co to może być, czy za długo biorę tabletki, czy powinnam je odstawić na jakiś czas?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Takie dolegliwości bólowe nie powinny wynikać z samego faktu przyjmowania tabletek. Nie mniej jednak nasilanie się dolegliwości bólowych jest zastanawiające i z całą pewnością wymaga diagnostyki. Warto wykluczyć endometriozę oraz uszkodzenia błony śluzowej pod postacią nadżerek.