Ból przy wysiłku.

Ostatnio zauważyłem że podczas biegania w stałym tempie (ok 10 km/h) po około 15 minutach zaczynam odczuwać ból po lewej stronie klatki piersiowej. Chcę dodać że podczas intensywnego wisiłku na rowerze lub na orbitreku nic takiego się nie dzieje, również nic takiego nie dzieje się podczas np. gry w piłkę nożną.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Bieganie z pokonywaniem dystansu (a nie w miejscu jak na orbitreku czy rowerze) wbrew pozorom generuje znacznie większe obciążenie dla serca. Oznacza to, że ból może być wynikiem niedotlenienia serca. Ale może to też być np. ból delikatnej śledziony spowodowany wstrząsami lub odma samoistna.

Generalnie jeżeli problem będzie się powtarzał konieczne będzie wykonanie EKG lub próby wysiłkowej w szpitalu + RTG klatki piersiowej.