Ból ręki i drętwienie palców a wpływ aktywności fizycznej

Witam. Mam na imię Łucja i mam 17 lat. Od tygodnia boli mnie lewa ręka. Ręka boli mnie przy palcach, a najbardziej przy kciuku. Zdarza się,że przez moment ból się nasila i czuję, jakby prąd przechodzi mi w ręce. Kiedy czytam książkę, drętwieją mi palce u lewej ręki. Fakt faktem ma chyba słabe krążenie, bo zawsze mam zimne ręce. Moje pytanie; Czy jest to spowodowane aktywnością Fizyczną ? Czy jest możliwość, że przewiałam rękę w tym miejscu ??

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Objawy, o których wspominasz mogą być związane z m.in. Słabym krążeniem( zaburzenia krążenia), uciskiem na nerw (drętwienie) a przede wszystkim mogą pojawiać się po i w rezultacie urazu, stłuczenia. Warto wybrać się do ortopedy by ten wykluczył poważniejsze stany chorobowe tj np. zespół cieśni nadgarstka.