Ból, silne kłucie i uczucie ciągnięcia w obrębie jajnika

Przez ostatnie kilkanaście dni odczuwam ból, silne kłucie i uczucie ciągnięcia w obrębie jajnika, które często uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie, opóźnia się również miesiączka. Okazało się, że na jajniku mam torbiel prostą 3.6cm, poza tym mam mnóstwo mięśniaków śródściennych w macicy. Dodam, że rok temu miałam operację usuwania dwóch bardzo dużych mięśniaków. Torbiel mam jednak po raz pierwszy. Stosuję Duphaston, ale czy on ma szansę zadziałać i sprawić, że torbiel się wchłonie, czy konieczna będzie, np. laparoskopia?

nie jestem w stanie zagwarantować że torbiel się wchłonie, ale jest to możliwe po zastosowanym leczeniu