Ból stawów utrudniający chodzenie

Mam 49 lat. Od 2 lat zaczęły mnie boleć duże stawy, najpierw kolana, w tym roku dołączyły barki. Mam problem z chodzeniem po schodach, czasami nie mogę podnieść ręki do góry. Byłam u lekarza, ale on dał mi paracetamol. Ja mieszkam teraz w Anglii. Z wyrazami szacunku, Danuta G.

Lek. Marta Hat

Witam! Opisane przez Panią dolegliwości nie dają bezpośredniej informacji na temat ewentualnej diagnozy. Konieczna jest dalsza diagnostyka. Należałoby skorzystać z pomocy reumatologa, który po osobistym badaniu zleci odpowiednie badania dodatkowe. Należy wziąć pod uwagę chorobę zwyrodnieniową, ale także schorzenia reumatyczne i choroby układowe z zajęciem stawów, które przebiegają z osłabieniem siły mięśniowej. Choroby te wymagają odpowiedniego, specyficznego leczenia. Proponuję udać się do reumatologa, który zajmie się procesem diagnostyki. Pozdrawiam serdecznie!