Ból szczęki i ubytek w zębie

Witam ma pytanie ma dziurę w zebeie i bolało mnie około tygodnia teraz boli mnie szczęka niestety niemam możliwość iscia do dentysty ponieważ jestem za granicą czy mogę mieć jakiś problem y z tego powodu za miesiąc będę w kraju

Aby ból ustąpił należy usunąć przyczynę - jeśli ząb bolał tydzień i ten stan się pogorszył i dodatkowo rozlał na większy obszar to obawiam się , że samo nie przejdzie. Aby ból ustąpił należy wyleczyć/usunąć zęba przyczynowego. Jesli pojawił się obrzęk czy stan ropny prawdopodobnie konieczny będzie antybiotyk.