Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból szwu po cesarskim cięciu

Jestem prawie 1,5 roku po cesarce prawdopodobnie został mi w jednym miejscu szew jest to zgrubnie w kolorze sinym pobolewa mnie czuję się jak by ktoś mnie kuł w tym miejscu .Mam uczucie napięcia i ciągnięcia czy to normalne? Lekarz rodzinny widział to i powiedział ,że można to wyciąć ,ale generalnie nie zagraża mi
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Powikłania cesarskiego cięcia

Z Pani opisu wynika że jest to faktycznie najprawdopodobniej szew, który jeszcze nie uległ rozpuszczeniu, jeśli był podskórnym szwem lub nie usunięty jeśli wył skórnym szwem . Usunąć go należy , gdyż może ulec zropieniu , ale proponuje aby zrobił to chirurg lub lekarz który operował bo ten wie czy zakładał szwy tzw. : pojedyncze czy ciągły jeden szew . W zależności od tego różne są sposoby usuwania i różne z tym związane skale trudności . Myślę że lekarz rodzinny może napotkać na trudności , których się nie spodziewa .
Co do dolegliwość to mogą one wynikać z tego szwu ale nie koniecznie, dlatego lepie aby oglądnął to lekarz operujący

0

Tak, można taki szew usunąć. To prosty zabieg, który może zostać wykonany w ambulatorium w znieczuleniu miejscowym. Taki szew nie zagraża w niczym, ale może działać drażniąco i wywoływać objawy takie jakie Pani opisuje.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy