Ból szyi po upadku i uczucie ucisku

Witam Chciałabym się zapytać co to może znaczyć boli mnie szyjia bo upadku na prysznic byłam u chirurga robili mi RTG ale nic nie wykazało przepisali mi leki nosiłam kołnierz i nic nie dało.Gy próbuje pochylić głowę w tył czuje ból i ucisk.Uciskając to miejsce mocno palcem i przy próbie pochyleniu głowy w tył ból ustępuje.Jak też dotykam palcem szyje to czuje jakbym miała jakąś gulkę w tym miejscu. Chciałabym się dowiedzieć jaka to może być przyczyna za wszelką odpowiedz serdecznie dziękuje.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z nadwyrężeniem aparatu wiezadłowego odcinka szyjnego kręgosłupa. Niemniej jednak sugerowałbym wykonanie bardziej dokładnego badania obrazowego kręgosłupa - rezonans magnetyczny.