Ból tyłu głowy po stosunku

Witam mój partner ma problem po stosunku, mianowicie boli Go tył głowy i bliżej karku. Uskarża się bardzo... Twierdzi że czuje się tak jakby wbijali mu szpilki.... Czy zna może ktoś konkretną odp... z Góry bardzo dziękuje ;)

Piotr Jurczyk

Witam. Objawy partnera mogą odpowiadać bólowi głowy związanemu z aktywnością seksualną (banalnie brzmi, ale to odrębna i uznana jednostka chorobowa), należącemu do grupy tzw. pierwotnych bólów głowy. Polecam udanie się do lekarza neurologa w celu przeprowadzenia wywiadu (ważne w bólach głowy), badania fizykalnego i ewentualnych badań dodatkowych. Do czasu wizyty u neurologa leczenie objawowe może być rozpoczęte przez lekarza POZ, stosuje się leki przeciwzapalne: indometacynę, naproksen, czasem propranolol (lek kardiologiczny). Wskazane jest też zmniejszenie intensywności stosunku seksualnego. Pozdrawiam.