Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból uciskowy w jamie brzusznej

Witam, od lutego odczuwam dziwny ucisk po prawej stronie jamy brzusznej, niedaleko pępka. Początkowo myślałem, że albo się przeciążyłem, albo coś nieświeżego zjadłem. Jednak ten ucisk towarzyszy mi do dziś, miałem badania krwi i moczu - wyniki były w normie. Ucisk nasila się po posiłku. Nie odczuwam bólu tylko taki specyficzny ucisk jak bym miał za ciasną bieliznę lub spodnie. Czy to mogą być problemy z wyrostkiem robaczkowym czy bardziej wątroba, woreczek żółciowy? Boję się iść do lekarza, bo nie chce mieć krojonego brzucha - jednak chce coś z tym zrobić i pozbyć sie tego ucisku.

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania

Witam! Bez wizyty u lekarza nie ma możliwości, aby określić skąd pochodzą dolegliwości. Należy skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który uzupełni wywiad chorobowy, ewentualnie zleci badania dodatkowe - laboratoryjne lub obrazowe. Nie musi się Pan obawiać zabiegu - jeżeli nie ma wskazań zwykle preferuje się leczenie zachowawcze, poza tym na zabieg operacyjny należy wyrazić zgodę. Pozdrawiam

Pracownik Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy