Ból w klatce piersiowej i duszności podczas przyspieszonego marszu

Dobry wieczór. tydzień temu wróciłam z Meksyku. Przemieszczałam się z wys.2500 m nad ocean 3-4 razy w ciągu 2 tyg. samochodem. Od początku pobytu pokonanie najmniejszego wzniesienia, schodów lub przejście po piasku na plaży ponad 100 m powodowało u mnie silny ból w klatce piersiowej i duszność. Po 5 -10 min. od odpoczynku ból mijał. Po powrocie do kraju nadal odczuwam ból przy lekko przyśpieszonym marszu nawet krótkim. Czy powinnam poddać się jakimś badaniom? z poważaniem Ewa E

Marta Mielniczuk

Witam, Pani objawy mogą wynikać z choroby wysokościowej, jednakże obniżenie tolerancji wysiłku jest objawem na tyle niepokojącym, iż sugeruję jak najszybszą wizytę u lekarza POZ, który pokieruje dalszą diagnostyką. Pozdrawiam