Ból w klatce piersiowej nasilający się przy głębszym wdechu

Witam,mam pytanie,od dłuższego czasu boli mnie w klatce piersiowej z prawej strony pod piersią,ból nasila się przy głębszym wdechu,przy pozycji leżącej i jej zmianie oraz kiedy podnoszę ręce do góry.Ból jest czasami piekący,czy to oznaka jakiejś choroby?

Dzień dobry,
to może być objaw wielu chorób, zatem wizyta u lekarza będzie konieczna.
Proszę porozmawiać o skierowaniu na podstawowe badania laboratoryjne, USG jamy brzusznej oraz ECHO serca i rtg klatki piersiowej w projekcji PA + prawy bok+lewy bok.
Jeśli lekarz rodziny nie poradzi sobie z diagnostyką, proszę poprosić o skierowanie do pneumonologa, najlepiej do poradni przy Instytucie Gruźlicy i Chorób płuc w Warszawie.
pozdrawiam