Ból w klatce piersiowej, zasłabnięcia, duszności, wysokie ciśnienie oraz ból i zawroty głowy przy blokadzie lewej komory

moj przyjaciel pierwszy raz poszedl do lekarza,gdy zaslab w pracy..diagnoza jaka dostal to blokada lewej komory i szukanie przyczyn niedotlenienia,teraz drecza go rozrywajace bole w klatcce piersiowej,zaslabniecia dusznosci,utrata swiadomosci wysokie cisnienie bole glowy oraz zawroty napadowe,lekarze twierdza ze to moze byc psychogenne ale przyjaciel byl u psychiatry i on tego nie potwierdza,on nie dostal zadnych lekow na nic czy to normalne przy takich objawach zyc bez lekow prosze o pomoc?????

Witam,
wskazana jest szczegółowa diagnostyka kardiologiczna; jeśli kardiolog uzna, że wszystko jest w porządku, można wtedy postawić rozpoznanie nerwicy (objawy mogą być bardzo nasilone) i zastosować leki p/depresyjne, ale tylko w porozumieniu z psychiatrą.
pozdrawiam