Ból w lewej stronie podbrzusza u nastolatki

mam 14 lat i bardzo boli mnie brzuch w dolnej części z lewej strony co to może być?
14 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Silny skurczowy ból w lewym podbrzuszu może być objawem zapaleniu jajnika czy zapaleniem przydatków macicy. Ból jest rozlany, ma zmienne natężenie, przy czym rzadziej niż w innych przypadkach występuje obrona mięśniowa. Jak najszybciej trzeba skonsultować się ginekologiem, bo przedłużający się stan zapalny może prowadzić do powikłań. Istotne jest także czy wystąpiła już pierwsza miesiączka. Ból taki może mieć związek z uruchomieniem czynności jajników. Warto także nadmienić iż kurczowe bóle brzucha i ból nasilający się przy uciskaniu chorego miejsca, często silniejszy właśnie po lewej po stronie lewej może także wskazywać na zapalenie uchyłków jelita grubego. Reasumując konieczna będzie wizyta u lekarza. http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-pokarmowy/bol-brzucha-z-lewej-strony-jakie-sa-przyczyny-bolu-brzucha-z-lewej-strony_41283.html http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-pokarmowy/bol-brzucha-z-lewej-strony-jakie-sa-przyczyny-bolu-brzucha-z-lewej-strony_41283.html