Ból w łydkach przy zginaniu grzbietowym stopy

Witam co może oznaczać bol w lydkach przy zgięciu grzbietowym stopy taki bol odczuwam w obydwu nogach oraz w jednej nodze odczuwam bol pięty zaraz po wstaniu z łóżka który mija po chwilowym chodzeniu

Witam Panią serdecznie,

tego typu bóle mogą występować zarówno w zapaleniu żył w przebiegu niewydolności żylnej jak i zapaleniu w okolicy ścięgna Achillesa, które z kolei może być wywołane chorobami zapalnymi jak dna moczanowa lub choroby z autoagresji (RZS, reaktywne zapalenie stawów itd). W pierwszej kolejności należy udać się do chirurga naczyniowego , a w drugiej do ortopedy lub reumatologa.