Ból w odcinku lędźwiowym a wynik badania kręgosłupa

Witam.Odczuwam bóle w odcinku lędźwiowym,zrobilem badania i prosilbym o wyjasnienie co one oznaczaja,poniewaz niewiele zrozumialem z tych wynikow.Czy to cos powaznego?Dodam,ze regularnie trenuje na silowni.Dziekuje za odpowiedź Treść: ,,Kręgosłup TH - zmian kostnych nie uwidoczniono. rtg kr L-S - Lekkie łukowate wygięcie ze spłyceniem lordozy.Zmniejszenie wysokości przestrzeni międzytrzonowej L5-S1, L1-L2.Na poziomach L2-L5 zaznaczone cechy zmian przeciążeniowych. Innych zmian nie uwidoczniono"

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.

,,Kręgosłup TH - zmian kostnych nie uwidoczniono. rtg kr L-S - Lekkie łukowate wygięcie ze spłyceniem lordozy.Zmniejszenie wysokości przestrzeni międzytrzonowej L5-S1, L1-L2.Na poziomach L2-L5 zaznaczone cechy zmian przeciążeniowych. Innych zmian nie uwidoczniono" podany opis wskazuje na mierne zmiany przeciążeniowe, dyskopatyczne
Warto dostosować zakres i rodzaj ćwiczeń na siłowni do Pan stanu i dolegliwości Ważne ćwiczenia wzmacniające, mobilizujące
najlepsze pływanie!
Pozdrawiam