Ból w okolicach żeber a kamienie w pęcherzyku żółciowym

Witam, Mam pytanie w sobote dzwignełam cos ciężkiego, od wczoraj pojawił sie bol w okolicach zeber dokładniej pod prawą piersia tyle ze z boku. sporo pracuje przed kompueterm, jak leze nie boli , jak wstane zaczne chodzic cos podniosę, lub odkaszlne ..albo napreze sie pojawia sie bol jakby kłucie polączone w podobnym bolem nadciagnietego mięśnia.. dodam ze mam maly kamyk w woreczku zółciowym. zastanawiam sie cy to od przedzwigana czy od woreczka. Pozdrawiam Anna

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza oraz wykonać USG jamy brzusznej. Wskazana jest wizyta u chirurga.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem przeciążenia mięśni jak i kamicy pęcherzyka. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią (badanie fizykalne powinno wskazać przyczynę) oraz pokieruje dalszym postępowaniem.