Ból w okolicy lędźwiowo-krzyżowej i wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa
Witam. Mam 34 lata i od dwóch lat odczuwam ból w okolicy lędźwiowo - krzyżowej. Został zlecony mi Rezonans Magnetyczny, który wykazał na poziomach L4-L5-S1 cechy zmian dehydratacyjno - degeneracyjnych krążków m- kręgowych. Na tych poziomach widoczne niewielkie szerokopodstawne wypukliny krążków m-kręgowych z modelowaniem przedniej ściany worka oponowego oraz nieznacznie światła zachyłków bocznych kanału kręgowego.Bardzo proszę o wyjaśnienie. Pozdrawiam

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.