Ból w okolicy łopatki i kręgosłupa a zastrzyki przeciwbólowe

witam .wstałem rano i coś strzeliło mi między lewą łopatką a kręgosłupem. ból jest nie do zniesienia. nie mogę ruszać głową, i ciężko lewą ręką, schylać się też nie mogę. w szpitalu wędruje od jednego lekarza do drugiego. wkońcu nie wiedzą co mi jest i wypisali zastrzyki przeciw bólowe, mówiąc że bóle moge mieć jeszcze przez 3 tyg..MOŻE MI KTOS DORADZIĆ? jestem z kielc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety bez badania nie ma możliwości stawiania diagnozy. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie badania obrazowego oceniającego kręgosłup oraz obręcz barkową. Dopiero na tej podstawie można wnioskować o dalszym postępowaniu. Możliwe iż doszło do nadwyrężenia mięśnia/ścięgna i stąd pojawia się ból. Wtedy to objawy mogą utrzymywać się 3-4 tygodnie.