Ból w okolicy łopatki i problem ze złapaniem głębokiego oddechu po wypadku

Witam, niedawno miałam wypadek. Jadąc na rowerze potrącił mnie samochód. Od tego czasu boli mnie w okolicy łopatki i czasami trudno złapać mi głębszy oddech. Bywają dni kiedy nie boli w ogóle, ale bywają też dni kiedy trudno mi się schylić, czy głębiej oddychać. Kiedy się położę i chwilę wygodnie na plecach poleżę, ból przechodzi. Czy należy konsultować to z lekarzem, czy poczekać, żeby przeszło. Może to tylko jakieś stłuczenie i samo przejdzie?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza oraz wykonać badanie obrazowe RTG.