Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból w okolicy nerki i krwiomocz a wynik USG jamy brzusznej

Mam 22l. ostatnio dopadł mnie ostry ból w prawej nerce oraz krwiomocz. Wynik badania USG jamy brzusznej: Wątroba powiększona o wzmożonym echogramie miąższu. Drogi żółciowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, zawiera złogi. Trzustka niepowiększona o jednorodnym echogramie miąższu. Przewód Wirsunga nieposzerzony. Nerki- prawidłowej wielkości, kształtu, położenia, bez cech zastoju i typowych cieni złogów. Warstwa miąższowa prawidłowej szerokości i echogeniczności. Proszę o interpr.
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Wiesław Mahaczek Urolog
71 poziom zaufania

witaj
prawdopodobnie wydaliłaś złóg z tej nerki, niepokoi mnie wątroba, zgłoś się do hepatologa
pozdrawiam

0

Ból po prawej stronie mógł nie tylko pochodzić z nerki (objaw krwiomoczu mógł być związany ze schodzącym kamieniem z miedniczki nerkowej), ale też być spowodowanym przez kamicę pęcherzyka żółciowego. Dodatkowo radziłbym w chwili obecnej wykonać badanie ogólne moczu oraz radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem celem ustalenia planowego zabiegu usunięcia kamiczego pęcherzyka żólciowego. W tym celu trzeba udać się do lekarza prowadzącego, który podejmie odpowiednie działania.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy