Ból w okolicy pachwiny i słaby strumień moczu

Przez około dwa tygodnie odczuwałem ból a raczej pieczenie w okolicach pachwin i miałem słabszy strumień moczu oraz często musiałem go oddawać.Lekarz zdiagnozował u mnie zapalenie gruczołu krokowego. Przypisał Cipronex 500 20 tab. I Cipronex 250 również 20 tab. Po 3- 4 dniach objawy całkiem ustąpiły ale po następnych 2-3 pojawiły się znowu ale znacznie słabsze. Mam pytanie czy wybrać antybiotyk i ewentualnie przy dalszych dolegliwościach odwiedzić Urologa czy nie czekać i pójść żeby zmienił leki

Wiesław Mahaczek Urologia

witaj
tak, wybierz antybiotyk do końca, jeśli dolegliwości nie ustąpią do końca konieczna jest kolejna wizyta u urologa
pozdrawiam

Witam, leczenie zapalenie prostaty antybiotykiem powinno być dość długie - co najmniej 3 tygodnie oraz w jednej dawce - nie powinno się zmniejszać dawki (np. 2x500 mg Cipronexu). Poza tym lek przeciwzapalny (np. w czopkach) oraz lek na lepsze oddawanie moczu (jakiś tzw. alfa-bloker), wreszcie lek roślinny (np. Poldanen). Pozdrawiam RH