Ból w okolicy serca i drętwienie ręki

Witam. Mam problem - czuje kłucie w okolicach serca, drętwieje mi lewa ręka. czy to cos poważnego? mam 17 lat
17 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Takie objawy mogą mieć przyczyny somatyczne jak i psychiczne (na przykład stres). Warto, żebyś na początku poszedł do lekarza pierwszego kontaktu, który zleci odpowiednie badania.
Pozdrawiam

Opisywane dolegliwości bez przeprowadzenia badania lekarskiego nie pozwalają precyzyjnie określić ich przyczyny. Młody wiek oraz charakter dolegliwości bólowych nie przemawia raczej za ich kardiogennym pochodzeniem. Nie można jednak na podstawie krótkiego opisu objawów wykluczyć jednoznacznie problemu kardiologicznego. Należy różnicować przyczynę kardiologiczną dolegliwości z problemami neurogennymi związanymi np. z chorobami kręgosłupa lub zaburzeniami jonowymi. Proponuję skonsultować się z lekarzem celem wyjaśnienia przyczyny opisywanych objawów.