Ból w okolicy serca po ablacji obu przedsionków

Witam. Od trzech dni nęka mnie ostry, kłujący ból w okolicy serca. Jest on zlokalizowany dokładnie po lewej stronie, pod piersią, bliżej środka klatki piersiowej. Często jest bardzo dokuczliwy i dość ostry, a niekiedy nieco lżejszy, ale nadal dość intensywny. Ból występuje zarówno w czasie spoczynku, jak i w dzień. Nadmieniam, że jestem po ablacji CARTO obu przedsionków oraz izolacji żył płucnych. Czy ww. objawy są jakimś sygnałem nieprawidłowości?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam!

Kłujący ból nie jest charakterystyczny dla chorób serca. Zwykle wynika raczej z problemów z kręgosłupem piersiowym lub chorób żołądka. Z drugiej strony - u kobiet obraz chorób kardiologicznych często jest nietypowy. W związku z tym radzę skorzystać z porady lekarza pierwszego kontaktu lub kardiologa.