Ból w okolicy splotu słonecznego

Witam serdecznie.Moj chlopak,ktory ma 22 lata ma problem z bolem w okolicy splotu slonecznego.W zaleznosci od tego w jakiej pozycji lezy odczuwa silne klucie.Wczoraj dostal esputicon i dzisiaj rano no-spe,wypil ciepla wode z sokiem z cytryny i miodem,ale to dalej nie pomoglo wiec wypil mala puszke coli.Uskarza sie na rowniez na parcie niestety bez mozliwosci wyproznienia sie.Nie wiem czy to jest z tym zwiazane ale rowniez bola Go plecy od srodkowej partii w dol.P.S;Mieszkamy w Holandii.

Witam. Wskazane byłoby udanie się do lekarza rodzinnego ze względu na ryzyko wystąpienia choroby wrzodowej. Doraźnie chory może przyjmować leki zobojętniające kwas żołądkowy jak Maalox.