Ból w prawym boku pod żebrami

Witam! Mam 18 lat, od kilku dni odczuwam ból w prawym boku pod żebrami, nasila się on przy głębszym wdechu, bóle te atakują znienacka i na początku bardzo to kłuje, boli, po czym po w miarę krótkim czasie stopniowo ustępują. Dodam, że ostatnio sporo jeżdżę na rowerze. Co to może być ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisywane dolegliwości mogą być wynikiem pojawienia się tzw nerwobóli. Warto jednak podkreślić, że często są wynikiem nawet niewielkiego urazu klatki piersiowej. W procesie diagnostyki możnaby także ocenić wątrobę. Wskazana jest zatem konsultacja z internistą.