Ból w prawym boku u 50-letniego mężczyzny

Witam mam bardzo wysokie próby wątrobowe GGtp około 1100-900 i ALT dwukrotnie podwyższony. Poza tym USG wątroby wyszło super wątroba idealna. Mam jeszce złe wyniki cholesterolu moczu i podwyższony cukier . W domu sie śmieją że Jak wątroba zdrowa to mam alkoholową chorobę bo GGTP świadczy o nadużywaniu alkoholu ale ja nie piję sporadycznie .Odczuwam natomiast bóle w prawym boku jakby to nerki wątroba sam nie wiem. Stosunek AST /ALT wynosi 0,41. Co może mi dolegać mam nadciśnienie

Małgorzata Panek

Należałoby zrobić badania wirusologiczne HBV, HCV, ew. jeszcze CMV i EBV.
Czy oceniano drogi żółciowe? Trzeba by wykluczyć autoimmunologiczne choroby wątroby. Proszę się zgłosić do lekarza rodzinnego lub hepatologa.
Pozdrawiam