Ból w środku zęba i w okolicy dziąsła po leczeniu

Witam,w sierpniu ubieglego roku mialam leczony zab-lekarz stwierdzil ze to mala prochnica.Od tamtej pory czasami mnie pobolewal ale nie przywiazywalam do tego wagi bo przeciez byl leczony.Ale od kilku dni boli mnie coraz bardziej jakby w srodku zeba i w dziasle.Czy to znaczy ze zab byl zle wyleczony?Co mam z tym zrobic?

Możliwe tez, że boli inny ząb, sąsiad tego, który był leczony; ból potrafi promieniowac i oszukiwać co do lokalizacji.
Nie obejdzie się bez wizyty u dentysty.

Co znaczy pobolewa?? jeśli na zimno to może być nadwrażlwość pozabiegowa- ale to by szybko przeszło.
Z opisu wydaje mi się, że może to być tylko przeciążenie zgryzowe (czasem gdy pacjent jest np. znieczulony przy dostosowaniu do zgryzu nie umie dokładnie określić czy ząb "nie przeszkadza")-wystarczy pojść do stomatologa i zrobić korektę (czyli na kalce wykonać odpowiednie ruchy, a lekarz zbierze ewentualne nadmiary wypełnienia)
Jest jeszcze jedna możliwość (ale przy "małej próchnicy", o ile nie zrobiła się próchnica w innym miejscu na tym zębie- raczej mało prawdopodobna)-jeśli ząb boli na ciepło, zimno, samoistnie, ból jest narastający, i coraz mocniejszy, nasilający się w pozycji poziomej wtedy należałoby jak najszybciej udać się do stomatologa, aby wykluczył ("obumieranie zęba")zapalenie miazgi..
Trudno mi ocenić bez rtg czy ząb był leczony raczej prawidłowo:)