Ból wargi sromowej a prawdopodobieństwo żyaków

witam. odczuwam dziwny ból prawej wargi sromowej, podejrzewam ze moze to byc zylak w ciazy nie jestem, jakim badanie mozna zobrazowac i upewnic sie ze jest to zylak,?czy usg dopplera mogłoby wykazac problem z naczyniami krwionosnymi w tym miejscu?bo podczas pozycji badania na fotelu ginekologicznym nie widac zmian, ale np jak kucne to czuje leeko powikszona gruba zyle w prawej wardze , czy to moze byc przyczyna mrowiacego bólu?

Witam serdecznie, proszę wykonać USG dopplerowskie wraz z konsultacją naczyniową, może to być albo wyraz niewydolności żył powierzchownych kończyny dolnej (dorzecza żyły odpiszczelowej, np. żył sromowych zewnętrznych) lub też wyraz niewydolności żylnej miednicy (niewydolność żyły jajnikowej). Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog