Ból z lewej strony: skąd jego pochodzenie?

Co znajduje się z lewej strony u góry nad brzuchem. tzn. nad pępkiem, niżej niż piersi? Jestem pewna, że to nie jest związane z brzuchem. Boli od kilku dni, a bardzo jak leżę na lewym boku. Co to może być?Czy to coś groźnego?

ponad rok temu

Lek. Karolina Dębska

Witam.
Aby odpowiedzieć na pytanie czy to coś groźnego, musi Pani skorzystać z pomocy lekarskiej bezpośrednio. Narządy znajdujące się w opisywanej przez Panią okolicy to jelito grube, śledziona, płuco. W tej okolicy można też odczuwać dolegliwości ze strony jelita cienkiego, trzustki, żołądka. Dlatego też określenie co jest przyczyną bólu jest dla mnie trudne. Proszę skorzystać z pomocy lekarza pierwszego kontaktu.
Pozdrawiam.